Samsung

Najsłynniejsze południowokoreańskie trzy gwiazdy czyli grupa Samsung powstała w 1938 roku, a jej założycielem był Lee Byung-Chula. Na początku Samsung był firmą eksportową, jednak szybko rozszerzył swoją działalność. Obecnie to jedna z największych korporacji na świecie zatrudniająca ponad czterysta tysięcy pracowników w wielu państwach, na kilku kontynentach. W ramach Grupy Samsung zrzeszone są firmy produkcyjne i usługowe z wielu branż oraz instytucje finansowe.
Grupa Samsung to czebol czyli konglomerat, zajmujący się działalnością z zakresu przemysłu samochodowego, elektronicznego, chemicznego, lotniczego. Można także odnaleźć produkty i usługi z takich dziedzin jak handel, hotelarstwo czy parki rozrywki. Samsung to także firma, która zatrudnia pracowników zajmujących się współpracą przy projektowaniu i budowie drapaczy chmur. Można także odnaleźć ślady działalności korporacji w przemyśle tekstylnym i spożywczym. Samsung powołał do życia wiele spółek córek oraz odrębnych firm, zajmujących się poszczególnymi działalnościami. Posunięcie to było podyktowane sytuacją na rynku azjatyckim, związaną z kryzysem finansowym. Działalność Samsunga związana jest głównie z miastem mieście Suwŏn, nazywanym miastem Samsunga.korporacja-samsung-smartfon
Najbardziej znaną i największą firmą Grupy Samsunga jest Samsung Electronics, która została uplasowana na 10 miejscu listy najlepszych marek świata. Samsung Electronics jest także największą na świecie firmą elektroniczną, zatrudniającą ponad dwieście tysięcy pracowników w blisko 58 krajach świata. Obroty firmy liczone są w miliardach dolarów.
Do ciekawostek związanych z firmą Samsung należy między innymi fakt, że w od 1953 roku gigant był producentem cukru. Naturalnie obecnie działalność ta została zakończona. W 1958 roku rozpoczęto także sprzedaż polis ubezpieczeniowych. W 1965 roku otworzono pierwszy dom handlowy Samsunga w Kwanjou. Samsung był także wydawcą gazety – dziennika Joong-Ang Ilbo. Obecnie gazeta nie należy do Grupy Samsunga. Od 1982 roku istnieje profesjonalna drużyna baseballowa.
korporacja-samsung-autoW latach siedemdziesiątych XX wieku powstały takie firmy jak Samsung Petrochemical and Heavy Industries, Samsung Construction oraz Samsung Shipbuilding.
Firma Samsung została laureatem licznych nagród krajowych i międzynarodowych, w tym między innymi za zasługi w dziedzinie eksportu w ramach narodowego programu rozwoju Korei Południowej. Dzisiaj jest wiodącym producentem telefonów, telewizorów czy innego sprzętu elektronicznego. Jest także konstruktorem samochodu Samsung.
Koreańska firma jest także sponsorem między innymi lekkoatletycznej grupy Samsung Team, do której należy między innymi Anna Rogowska oraz nieżyjąca już Kamila Skolimowska.

Written by:

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *