Monopol na modę

Na świecie są pewne marki, które stanowią filar, legendę i status luksusu sam w sobie. Należą do nich m.in. Dior, Channel czy Versace. I właśnie ta ostatnia marka sprawiła, że świat mody zatrząsł się w posadach. Oto bowiem rodzinny biznes zostanie sprzedany Amerykanom, którzy już szykują się do zdominowania świata mody. Mowa o marce Michael Kors. Amerykański gigant właśnie potwierdził przełomową transakcję, która ma być finalizowana niebawem. Kors kupił Versace. To nie pierwsze takie „zakupy” marki Kors. Wcześniej gigant kupił brytyjski dom mody Jimmy Choo.
Plotki na temat sprzedaży modowej ikony, domu mody Versace, potwierdziły się mrożąc świat mody na kilka dni. Oto Amerykański koncern modowy, Michael Kors, dobił targu i kupi włoską ikonę. Ma powstać wielki, działający globalnie, luksusowy dom mody.versace
Versace na tym nie straci. Kors bowiem chce, aby włoska marka stała się jeszcze większa i bardziej znacząca. Do tej pory przychody włoskiego domu mody wynosiły około 850 milionów dolarów. Po przejęciu mają wynosić 2 miliardy dolarów rocznie. Do tego ma się zwiększyć liczba sklepów Versace z 200 do 300. Do tego wszystkiego Versace ma się bardziej udostępnić przez internet. Ma także wzrosnąć liczba butów i akcesoriów. Do tej pory stanowiły one około 35 procent produktów marki. Po fuzji ma to być aż 60 procent.
Michael Kors to amerykański dom mody, który znany jest głównie z torebek, butów i odzieży sportowej, chce umocnić się na pozycji lidera w globalnym rynku mody. Jego odzież luksusowa ma być stać się najpopularniejsza na świecie. To nie koniec realizacji ambitnego planu Michaela Korsa. W zeszłym roku gigant kupił brytyjską markę Jimmy Choo za kwotę przekraczającą miliard dolarów. jimmy-chooBrytyjczycy utożsamiani są z obuwiem z wyższej półki. Jeśli doda się do tej kolekcji Verasce, to nie tylko buty Jimmy Choo, torebki Kors, ale i ciuchy Versace będą królowały w rankingach najpopularniejszych marek odzieżowych.
Plan budowy wielkiego domu mody, który będzie gigantem na skalę światową, zakłada, że przychody domu mody Michael Kors wzrosną do 8 miliardów dolarów. Obecnie przychody sięgają poziomu około 4,5 miliarda dolarów, a Jimmy Choo daje kolejne 600 milionów dolarów.
Co ciekawe cała transakcja będzie niemalże gotówkowa. Amerykanie chcą zapłacić za akcje Versace, a tylko niewielka część transakcji opiewająca kwotę około 150 milionów dolarów będzie rozliczona w akcjach spółki amerykańskiej. Kwotę tę otrzymają członkowie rodziny Versace, jednak nie odejdą z domu mody sygnowanym ich nazwiskiem. To mogłoby odbić się negatywnie na wiernych fanach i klientach włoskiego potentata, a w konsekwencji na przychodach firmy. Transakcja ma opiewać kwotę 2,12 miliarda dolarów.

Written by:

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *