Johnson & Johnson

Firmę Johnson & Johnson zna chyba każda młoda mama, która stawała przed sklepową półką zastanawiając się jakie kosmetyki kupić dla swojego dziecka. W Polsce rynek kosmetyków dziecięcych jest dość spory, jednak króluje na nim tylko kilka firm, w tym właśnie Johnson & Johnson. Co prawda jej wyroby i marki są w Polsce dość popularne, to wciąż firma stara się poszerzyć swój asortyment.
Ta amerykańska korporacja powstała na przełomie XIX wieku. Amerykański chirurg Sir Joseph Lister dochodzi do wniosku, że wszelkie zakażenia dzieją się za sprawą zarazków przenoszonych przez powietrze. Choć jak na tamte czasy była to dość śmiałą i innowatorska koncepcja, to znalazła ona zwolennika w osobie Roberta Wood Johnsona. Środowisko medyczne nie było przychylne takiemu myśleniu i ostentacyjnie ignorowało lub krytykowało słuszność odkrycia Sir Listera. lekarze Jednak Robert Wood Johnson potraktował to bardzo poważnie i wraz z braćmi postanowił zrobić na tym biznes. Oto w 1886 roku powołał do życia firmę Johnson & Johnson, która na początku zajmowała się produkcją odzieży chirurgicznej i materiałów do szycia. Później działalność została rozszerzona o produkcję sterylnych bandaży. Trzy lata później bracia Johnson prezentują światu innowacyjny plaster przylegający, który był o wiele bardziej wytrzymały od swoich poprzedników i który w dodatku zawierał tlenek cynku. Stał się on szybko ważnym narzędziem w rękach chirurgów na całym świecie.
W 1890 roku firma absolutnie zrewolucjonizowała chirurgię na świecie. Oto wprowadzono do użycia igłę chirurgiczną, która nie zawierała ucha na nici. dziecko-z-mamaPozwoliło to na uniknięcie wielu zakażeń. Materiał do szycia znajdował się przy igle, będąc z nią mocno połączonym. Szybko narzędzie to stało się narzędziem pierwszej potrzeby chirurgów na całym świecie. Co ciekawe takich igieł używa się po dziś dzień.
W 1944 roku Johnson & Johnson weszło na giełdę, otrzymując symbol JNJ. Od tej chwili firma zaczęła odnotowywać ogromny postęp i rozwój. Jej główną domeną było wprowadzanie na rynek innowacyjnych rozwiązań, które szybko wsiąkały w codzienne życie. Obecnie Johnson & Johnson obecna jest w ponad 57 krajach na świecie, a w swoim kapitale liczy ponad 250 przedsiębiorstw. Główna siedziba korporacji mieści się niezmiennie w New Brunswick w Stanach Zjednoczonych. Od 2012 roku na czele firmy stoi Alex Gorsky, CEO, Prezes Rady Nadzorczej.
W Polsce firma Johnson & Johnson została zarejestrowana w 1990 roku jako Johnson & Johnson Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W swoim dorobku posiada nie tylko opatentowane formuły kosmetyczne, ale także bogaty asortyment farmaceutyczny.

Written by:

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *