Apple, czyli długa historia nadgryzionego jabłka

Dziś już chyba nie sposób znaleźć na świecie osobę, która nie słyszałaby wcześniej o firmie Apple i jej produktach. Bezkompromisowa postawa marketingowa oraz popularność ich produktów sprawiły, że obecnie firma Apple zaliczana jest do najbardziej rozpoznawalnych marek produkujących szeroko pojętą elektronikę na całym świecie. Przyjrzyjmy się jednak początkom.
W 1976 roku trzech informatyków z Californi – Steve Wozniak, Ronald Wayne i Steve Jobs wpadli na pomysł założenia spółki, która zajmować się będzie projektowaniem i produkcją elektroniki użytkowej. Na początku lat 80-tych zaczęły pojawiać się więc pierwsze komputery osobiste – Apple I i niedługo potem – Apple II. Były to jedne z pierwszych kompletnych komputerów osobistych. Niestety, z uwagi na cenę, która wówczas przewyższała możliwości finansowe przeciętnego Smitha, zyski nie spełniły oczekiwań twórców. Ponowie z Apple postanowili więc opracować nowy model domowego komputera.

steve-wozniak
Steve Wozniak

W ten oto sposób, w 1984 roku, światło dziennie ujrzał Macintosh – komputer wyposażony w interfejs graficzny z prawdziwego zdarzenia, który w niedługim czasie od swojej premiery, podbił amerykański rynek elektroniki użytkowej. Komputer nie był jednak wolny od błędów, w związku z tym przez niemal dwie kolejne dekady obserwowaliśmy premiery nowych odsłon tego urządzenia, które w ostateczności mogło zadowolić miłośników najwyższej klasy technologii.

macintosh
Komputer typu Macintosh

Przełomowym momentem w rozwoju firmy Apple była premiera telefonu komórkowego Iphone, która miała miejsce w 2007 roku. Wtedy to również firma zmieniła nazwę z Apple Computer Inc. na Apple Inc. Od tego momentu, Iphone stał się najbardziej rozchwytywanym produktem firmy. Najlepiej świadczy o tym fakt, że urządzenie doczekało sie już szóstej generacji.
Według oficjalnych danych, aktualnie firma Apple zatrudnia na całym świecie ponad 50.000 ludzi.

iphone
Iphone
Written by:

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *