Praca w korporacji – zatrudnienie i zarobki

Druga dekada XXI wieku to nadal okres ekonomicznego kryzysu, który dotyczy przede wszystkim prywatnych firm i niewielkich przedsiębiorstw. Jeżeli natomiast chodzi o wielkie, międzynarodowe korporacje, wygląda na to, że pomimo wszystko, sprawy mają się dobrze. Poniżej prezentujemy więc kilka faktów odnośnie pracy dla światowych gigantów.
Zacznijmy od szans na zatrudnienie w korporacji. Prezesi takowych zgodnie twierdzą, że poszukują zwłaszcza osób energicznych, elastycznych i przede wszystkim – umiejących pracować pod presją czasu. Jeżeli w naszej pracy deadline goni deadline, musimy oczywiście wykazywać znaczną odporność na stres. Poszukiwane są szczególnie te osoby, które w swoim CV mają szerokie doświadczenie, zdobyte w wielu różnych firmach. W ten sposób nasz potencjalny pracodawca wie, że jesteśmy w stanie łatwo przystosować się do nowego środowiska pracy i zakresu obowiązków.

presja-czasu
Umiejętność pracy pod presją czasu jest tu bardzo ważna

Ważną sprawą jest forma zatrudnienia. Otóż w dobie powszechnie obecnych „umów śmieciowych” zatrudnienie w korporacji jest atrakcyjne szczegolnie z jednego powodu – tutaj standardem jest umowa o pracę na pełen etat. Po odbyciu ewentualnego okresu próbnego, umowy te podpisywane są zazwyczaj na okres jednego roku. Kolejną kwestią jest wysokość naszego wynagrodzenia.

pelen-etat
W korporacji możemy być pewni, że nie zostaniemy nagle bez pracy

Tutaj również sytuacja wygląda całkiem nieźle, o czym najlepiej świadczy ilość Polaków zatrudnionych w korporacjach. Na dzień dzisiejszy liczba ta wynosi nieco ponad sto tysięcy pracownikow. Powodem tak dużego zainteresowania są zarobki, które nawet w wypadku przeciętnego pracownika administracyjnego niższego szczebla, wynoszą przynajmniej 3.500 złotych brutto. Do tego często dochodzą bonusy w postaci np. dodatków od osiąganych wyników i prywatna opieka zdrowotna. Jeżeli uda nam się awansować w strukturach korporacji, osiągając np. stanowisko kierownicze, nasze zarobki mogą osiągnąć wysokość, porównywalną z zarobkami na poziomie europejskim.

Written by:

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *